Menu Content/Inhalt

OFERTA

Meble gięte Radomsko Drukuj Email

 Meble gięte Radomsko

Thonet po dokładnej obserwacji właściwości  włókien  drewna udoskonalił swoją technologię i stał się pierwszym na świecie producentem giętych elementów drewnianych. Wynalazek swój opatentował w okresie biedermeieru, a dzięki uznaniu kanclerza Austrii,  przeniósł się do Wiednia  gdzie od 1849 roku rozpoczął masowa produkcje mebli techniką gięcia prętów drewnianych. Do produkcji mebli Thonet używał głównie drewna bukowego które w warunkach przemysłowych łatwo poddawało się opracowanej technologii.  Zaleta tej technologii było też to, że nie wymagała od pracowników specjalnych uzdolnień czy umiejętności w procesie produkcji. Spełniając te wymagania Thonet wyprzedził swoją epokę i odkrył nowy rynek niedrogich mebli produkowanych w długich seriach przeznaczonych zarówno dla mieszczaństwa , urzędów czy kawiarni. W fabrykach Thoneta produkowano przede wszystkim krzesła ( krzesło  model nr 14 w ciągu 40 lat zostało wyprodukowane w ponad 45 mln egzemplarzy), fotele, łóżka i fotele bujane, komplety do salonu, jadalni, sypialni. Meble gięte krzesła Radomsko
.Stołek barowy Meble Radomsko

 

Jego firma posiadała w szczytowym momencie XIX wieku sześć fabryk mebli giętych. Jedna z nich była zlokalizowana także w Radomsku. Krzesła gięte klasyczne z naszej oferty wytwarzane są tak samo jak 150 lat temu czyli ręcznie gięte ze szlachetnego drewna bukowego. Nawet w obecne wzory łączą nowoczesność z tradycją mebli i krzeseł giętych. Krzesła gięte są oferowane w 18 kolorach drewna i kilkudziesięciu rodzajach tkanin.

 150 lat thonetowskiego krzesła modelu 14

 Użytkując Meble gięte Radomsko , człowiek staje się częścią systemu zwanego układem antropotechnicznym. Elementami tego układu są: część ożywiona, czyli ciało ludzkie oraz nieożywiona - środek techniczny. Układ antropotechniczny powstaje zawsze w celu celowego oddziaływania człowieka na środek techniczny, w tym przypadku na mebel jak np: Taboret barowy z Radomska Nadrzędnym celem inicjowania takich układów jest poprawa estetyki wnętrz mieszkalnych oraz podniesienie ich funkcjonalności, bezpieczeństwa i komfortu użytkowania.

Krzesła gięte

         

    

      

      

                     

 

                 

 

 

Ręczne tzw „Hand bent” gięcie drewna polega na włożenie poddawanego gięciu elementu drewnianego do matrycy. Następnie jest on mocowany za pomocą  nakłada specjalne klamry do formy i z wyczuciem etapami zagina ręcznie końce elementu mebli w matrycy.

 

W procesie gięcia drewna wykorzystuje najczęściej się buk, które poddaje się działaniu nasyconej pary wodnej o temperaturze około 110 °C. W procesie parzenia drewna elementy uzyskują elastyczność i delikatnie różowy kolor. Długość parzenia drewna zależy od średnicy drewna i jest to bardzo cenna wiedza.

 

Dzięki temu procesowi włókna drewna nie zostają uszkodzone i mimo zmiany kształtu utrzymują swoją wytrzymałość. Proces na pozór prosty się prosty ale w praktyce bardzo długotrwały i został opracowany przez Michaela Thoneta w XIX wieku. Proces ten został opracowany po wielu latach prób, błędów i eksperymentów z różnymi rodzajami drewna przez jego wynalazcę. Od tej pory krzesła gięte są nazywane często po porostu thonetkami. Obecnie proces ten jest wykorzystywany w wielu różnych meblach giętych i stosowany do różnych materiałów jak np. sklejka bukowa.

WIĘCEJ MODELI KRZESEŁ GIĘTYCH

KRZESŁA GIĘTE Z RADOMSKA :

                                                                                                       meble gięte i taborety barowe


 

 

Polecający : Salon fryzjerski | Firmy dla kobiet | Krzesła gięte | Region Website informerStat24